ExS 2015 program

program strana b

ExS/program festivala/festival program

petak/friday 18.12.2015.

Galerija Šok zadruge / Shock cooperatives art galery

Zmaj Jovina 22, Novi Sad

19h muzički video/music video sellection

Bat Smeared Face, Carla Forte, USA
Beat Zone Security, Anil Demir, Turkey
Chamber Music, Katharina Blanken, Germany
Dancing in Saint Petersburg, Leonid Kalyadin, Russia
Dark Matter, Kris Verdonck, Belgium
Deeddup – Fire Up The Planet, Inquisitor, Serbia
Del Bel – Old Magic, Jeremy Weinstein, USA
Exposure – Roy’s Iron DNA, Piotr Piasta, Poland
Fine Line, Ilhami Tunç Gençer, Turkey
Gaussian Swagger, Brian May, Germany
Having a Ball, Carl Knickerbocker, USA
Icecream, Marina Trash, Russia
Macro EV, Amia Yokoyama, USA
Nihilists Need Love Too, Damon Andrew Embry, USA
No Return, Amin Shafiee, Iran
Pat Stiletto, Karolina Malinowska, United Kingdom
Prehistorized, Eugene Park, USA
Riptide, Charlie Mars, France
Šetač Pasa – 063 654 321, Danilo Stojić, Serbia
Slowly Rising, Bastiaan van der Vlit, Netherlands
Slut – Broke My Backbone, Thomas Thurner, Austria
Thank You, Kurtz Frausun, USA
The Boudoir, David Latreille, Canada
The Convent, Tyler Mahoney, Australia
The Great Filter, Dan Bowhers, USA
The Pretty Greens – Elevator Eyes, Samantha Gurry, USA
They Might Be Giants – Erase, Jordan Wippell, USA

21h selekcija eksperimentalnih filmova 1/selection of experimental films 1

9.99, Abbey Sacks, USA
A Letter Home From Rehab, Tyler Mahoney, Australia
Alucinari, Loh Li Wei, Chen Huitian, Singapore
Ambedo, Mochelle Chen, USA
Autogenic, Prakash, Singapore
Backstage, Kaihei Hase, Japan
Butternut, Michael O’Donnell, USA
Cinematic Conventions, Richard Martin, Canada
Claws, Natasha Cantwell, Australia
Copper and Brass Mill – Bape bape, Marko Teshovitz, Serbia
Cute As A Button, Marta Finkelstein, USA
Dissolved, Stefanie Weberhofer, Austria
Energy Visualizations I, Athina Kanellopoulou, Greece
Fever, Laura Iancu, USA
G L E A M, Hugues Clément, Canada
Hours, Scott Barley, UK
Illusion Of Chaos, Lydia Pourmand, UK
Inside the Head, Michael Wirthig, Austria
Kabaret Freeze, Dave Lojek, Germany
Kaotika, Yiğit Küçükkibar, Turkey
Kindertraum (Kids Dream), Chaos Collective, Germany
Lemniscate: “Desire Urges Me On, While Fear Bridles Me”, Nicol Eltzroth Rosendorf, USA
Lift to Move, Debra Sea, Greece
Light Angle Sieve, Timothy David Orme, USA
Limitless, Stephanie Young, Canada
Mer Depré, Margaret Orr, USA
MiMO, Chang Pei Yee, Oon Qian Yi Shannon, Singapore
Mono Canne, Marcin Gizycki, Poland
Ninde, Nils Janssens, Belgium
Only The Seagulls Will Stay Alive, Anthony C. Cajan, France
Pubic Implosion, Elena Schwarz, Austria
R.P.M. 2, Ryan Fox, USA
Rothkonite, Mariachiara Pernisa, Italy
Selfie Stick, Alberto Mazarro, Spain
Sense and Sustainability, Jordan Rodgers, UK
Ships in Distress in a Datastorm, Jeroen Cluckers, Belgium
Spin Off, Izvanredni Bob, Slovenia
Still Feeling Blue About Colour Separation, Christine Lucy Latimer, Canada
Super Void, Gianrico Di Gennaro, Italy
The Faces of Night, Guido Franken, Netherland
Treetops, Dustin Morrow, USA
T-Rex in Love, Heidi Hoersturz, Netherland
Urban Conformation 74:19, Florian Rouzaud Cornabas, France
What I’m Not?, Stefka Benisheva, Belgium
What Weee Are, Alessio De Marchi, Italy
Work In Progress – Faces, Tamás Patrovits, Hungary

subota/saturday 19.12.2015.

Galerija Šok zadruge / Shock cooperatives art galery

19h selekcija eksperimentalnih filmova 1/selection of experimental films 1

21h muzički video/music video sellection

 

ponedeljak/monday 28.12.2015.

Kulturni centar Novog Sada / Novi Sad Cultural Center

19h selekcija eksperimentalnih filmova 2/selection of experimental films 2

 

Amphetamines, Iman Jafarzadeh, Iran

Badka, Nils Janssens, Belgium

Cosmico, C.J. Lazaretti, UK

Dad’s Fragile Doll, Ali Zare Ghanatnowi, Iran

Hunter, Scott Barley, UK

Nejasno uoči trećeg, Goran Filipaš, Serbia

Irrelevant, Ida Ayu Lestari, Indonesia

Mainframe, Laura Spark, UK

Simina treća ruka, Darko Dacović, Serbia

Sparrow Duet, Steve Socki, USA

The Animals, Mark Wee, Singapore

The Headless Nun, Nuno Sá Pessoa, Portugal

The Loops of Emptiness, Eglė Burbaitė, Lithuania

Uber Memoria XIX Part IX, Shaun Wilson, Australia

UMBICAD COAD, Ali Zare Ghanatnowi, Iran

We are all rejected, Anoushirvan Masoudi, Iran

 

ExS 2015 – Selection of Experimental Films

The Faces of Night, Guido Franken, Netherland

The Animals, Mark Wee, Singapore

Alucinari, Loh Li Wei, Chen Huitian, Singapore

Autogenic, Prakash, Singapore

Copper and Brass Mill – Bape bape, Marko Teshovitz, Serbia

MiMO, Chang Pei Yee, Oon Qian Yi Shannon, Singapore

Kindertraum (Kids Dream), Filmgruppe Chaos, Germany

Lift to Move, Debra Sea, Greece

Claws, Natasha Cantwell, Australia

Inside the Head, Michael Wirthig, Austria

Sparrow Duet, Steve Socki, USA

G L E A M, Hugues Clément, Canada

Uber Memoria XIX Part IX, Shaun Wilson, Australia

Dad’s Fragile Doll, Ali Zare Ghanatnowi, Iran

Energy Visualizations I, Athina Kanellopoulou, Greece

T-Rex in Love, Heidi Hörsturz, Netherland

We are all rejected, Anoushirvan Masoudi, Iran

Backstage, Kaihei Hase, Japan

Ninde, Nils Janssens, Belgium

Badka, Nils Janssens, Belgium

Kaotika, Yiğit Küçükkibar, Turkey

Lemniscate: “Desire Urges Me On, While Fear Bridles Me”, Nicol Eltzroth Rosendorf, USA

Fever, Laura Iancu, USA

Rothkonite, Mariachiara Pernisa, Italy

The Loops of Emptiness, Eglė Burbaitė, Lithuania

Light Angle Sieve, Timothy David Orme, USA

Still Feeling Blue About Colour Separation, Christine Lucy Latimer, Canada

Simina treća ruka, Darko Dacović, Serbia

Hours, Scott Barley, UK

Hunter, Scott Barley, UK

Amphetamines, Iman Jafarzadeh, Iran

A Letter Home From Rehab, Tyler Mahoney, Australia

Butternut, Michael O’Donnell, USA

Mainframe, Laura Spark, UK

Ambedo, Mochelle Chen, USA

Cosmico, C.J. Lazaretti, UK

What Weee Are, Alessio De Marchi, Italy

Only The Seagulls Will Stay Alive, Anthony C. Cajan, France

Ima naslov, Darko Filipaš- Coca, Serbia

Pubic Implosion, Elena Schwarz, Austria

Spin Off, Izvanredni Bob, Slovenia

Ships in Distress in a Datastorm, Jeroen Cluckers, Belgium

9.99, Abbey Sacks, USA

What I’m Not?, Stefka Benisheva, Belgium

Illusion Of Chaos, Lydia Pourmand, UK

Irrelevant, Ida Ayu Lestari, Indonesia

Mer Depré, Margaret Orr, USA

Treetops, Dustin Morrow, USA

Limitless, Stephanie Young, Canada

Cinematic Conventions, Richard Martin, Canada

The Headless Nun, Nuno Sá Pessoa, Portugal

Urban Conformation 74:19, Florian Rouzaud Cornabas, France

Dissolved, Stefanie Weberhofer, Austria

Kabaret Freeze, Dave Lojek, Germany

R.P.M. 2, Ryan Fox, USA

Work In Progress – Faces, Tamás Patrovits, Hungary

Mono Canne, Marcin Gizycki, Poland

Cute As A Button, Marta Finkelstein, USA

Sense and Sustainability, Jordan Rodgers, UK

Super Void, Gianrico Di Gennaro, Italy

Selfie Stick, Alberto Mazarro, Spain

ExS 2015 – Music video selection

Music video>

Fine Line, Ilhami Tunç Gençer, Turkey

Nihilists Need Love Too, Damon Andrew Embry, USA

Gaussian Swagger, Brian May, Germany

Deeddup – Fire Up The Planet, Inquisitor, Serbia

Slowly Rising, Bastiaan van der Vlit, Netherlands

Pat Stiletto, Karolina Malinowska, United Kingdom

Having a Ball, Carl Knickerbocker, USA

Slut – Broke My Backbone, Thomas Thurner, Austria

Macro EV, Amia Yokoyama, USA

Icecream, Marina Trash, Russia

Exposure – Roy’s Iron DNA, Piotr Piasta, Poland

Dark Matter, Kris Verdonck, Belgium

Prehistorized, Eugene Park, USA

The Pretty Greens – Elevator Eyes, Samantha Gurry, USA

The Convent, Tyler Mahoney, Australia

Bat Smeared Face, Carla Forte, USA

Chamber Music, Katharina Blanken, Germany

Beat Zone Security, Anil Demir, Turkey

Dancing in Saint Petersburg, Leonid Kalyadin, Russia

No Return, Amin Shafiee, Iran

Thank You, Kurtz Frausun, USA

Riptide, Charlie Mars, France

They Might Be Giants – Erase, Jordan Wippell, USA

The Boudoir, David Latreille, Canada

The Great Filter, Dan Bowhers, USA

Šetač Pasa – 063 654 321, Danilo Stojić, Serbia

Del Bel – Old Magic, Jeremy Weinstein, USA

EXPERIMENTAL SUPERSTARS

„Experimental Superstars” je međunarodni festival eksperimentalnog filma, muzičkog videa i ostalih audio-vizuelnih formi koje se služe filmskim jezikom.
Ovo je nulto izdanje festivala.
>>>>>>
“Experimental Superstars” is international film festival for experimental films, music videos and other audio-visual forms which are using film language.
This is zero edition of festival.eksperimental superstars net

Pakao / Infernum

Igraju / Cast: Nikola Morača i Milica Grujičić

Dizajn zvuka / Sound designer: Slobodan Bajić

Direktor fotografije / Director of Photography: Predrag Peđa Radosavljević

Kompozitor / Composer: Predrag Vernački

Producent / Producer: Nataša Markovinović

Scenario, montaža i režija / Written by, Editor, Director: Filip Markovinović

This slideshow requires JavaScript.